Japońska firma internetowa przygotowuje się do uruchomienia Bitcoin Payroll

Podczas gdy Bitcoin jest atrakcyjnym narzędziem inwestycyjnym, jego inne przypadki zastosowania są mniej popularne. Mniej osób wydaje go na zakup towarów i usług, tak jak teraz. Jeśli chodzi o wynagrodzenia, Bitcoin nie zrobił jeszcze zbyt wielu dróg. Jeśli to do Grupy GMO Internet, plan ten zmieni się dość szybko.

GMO potwierdza zainteresowanie Bitcoin
Nie po raz pierwszy Grupa GMO Internet Group przygląda się bliżej Bitcoin. Firma jasno dała do zrozumienia, że chce pracować z wiodącą walutą kryptograficzną w ramach oficjalnego stanowiska. Na razie główny nacisk kładzie się na włączenie listy płac związanych z Bitcoin dla wszystkich pracowników. Oznacza to, że japoński gigant internetowy pozwoli pracownikom na otrzymywanie części ich wynagrodzenia w kryptokursie.

Takie przedsięwzięcie biznesowe niesie ze sobą pewne ryzyko. Biorąc pod uwagę zmienność cen Bitcoin, radzenie sobie z wypłatami wynagrodzeń w BTC może stać się dicey. Mimo to wydaje się, że ta ostatnia opcja budzi prawdziwe zainteresowanie. GMO jasno dało do zrozumienia, że spodziewają się dużych rzeczy z Bitcoin, chociaż obecna tendencja rynkowa nie jest aż tak pozytywna.

Z pracowników określających cięcia płac, które chcą otrzymywać w Bitcoin, ciekawe opcje stają się oczywiste. Minimum to 10.000 jenów, podczas gdy maksimum to 100.000 jenów. Kwoty te są nadal stosunkowo niskie w porównaniu z tym, co zarabiają pracownicy Grupy GMO Internet, ale jest to początkowy etap wdrażania tej funkcji. Istnieje również zachęta dla pracowników badających tę opcję, ponieważ otrzymują oni premię w wysokości do 10%.

Czy inne firmy zaoferują podobną opcję?
Nie bez powodu opcja ta pojawia się przede wszystkim w Japonii. Kraj ten wprowadził jakiś czas temu legalny środek płatniczy Bitcoin i inne waluty kryptograficzne. Jako takie, włączenie BTC do listy płac firmy jest znacznie mniej skomplikowane niż można by sądzić. Wydaje się, że wskazuje to na to, że inne japońskie firmy mogą pójść w tym ślady, zakładając, że Grupa Internetowa GMO odniosła sukces w tym zakresie.

W przypadku GMO wiara w bitcoin i inne kryptowalne waluty jest bardzo silna. Uważają, że staje się walutą uniwersalną, która daleko wykracza poza granice walut fiat. To samo w sobie jest dość interesujące stanowisko, choć nie wszyscy się nim dzielą. Przecież waluty kryptograficzne pozostają niezwykle zmienne i mają niewielkie zastosowanie poza środkami spekulacyjnymi.

Oczywiste jest, że opinie na temat kryptokurty zawsze będą podzielone. Z GMO Internet Group zwracając pozytywną uwagę na ekosystem, dobre rzeczy muszą się ostatecznie wydarzyć. Uczynienie Bitcoin bardziej użytecznym jest ważnym przedsięwzięciem, biorąc pod uwagę ogólny negatywny wizerunek publiczny tej waluty. Historie takie jak te pokazują, że kryptokurrency to o wiele więcej niż tylko wykorzystanie jej do celów przestępczych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biorąc. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *